روانشناس تلفنی خوب

یشتر درمانگران جلسات رو در رو با بیماران خود برنامه ریزی می کنند. اما داده های جدید نشان می دهد که درمان از طریق تلفن ممکن است گزینه بهتری برای برخی از بیماران باشد.

مدتهاست که این نگرانی در بین درمانگران وجود دارد که تقریبا نیمی از بیمارانشان تنها پس از چند جلسه ترک می کنند. در نتیجه ، تعدادی از ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و برنامه های کمک به کارکنان اکنون خدمات درمانی را از طریق تلفن ارائه می دهند.

تجزیه و تحلیل جدید از تحقیقات تلفنی توسط دانشگاه نورث وسترن نشان می دهد که وقتی بیماران روان درمانی را برای افسردگی از طریق تلفن دریافت می کنند ، بیش از ۹۰ درصد با آن ادامه می یابد. بررسی دوازده مورد از تلفن درمانی نشان داد که میانگین میزان جذابیت در تلفن درمانی تنها ۷.۶ درصد بوده است ، در حالی که در مقایسه با نزدیک به ۵۰ درصد در معاینه حضوری. محققان همچنین دریافتند که تلفن درمانی به همان اندازه درمان چهره به چهره در کاهش علائم افسردگی مؤثر است.

دیوید محر ، استاد داروهای پیشگیری از دانشکده پزشکی فاینبرگ و نویسنده پیشرو گفت: “مشکل درمان چهره به چهره همواره تعداد معدودی از افرادی بوده اند که می توانند از آن بهره مند شوند ، به دلیل موانع عاطفی و ساختاری ، آن را دریافت می کنند.” این مطالعه ، که در شماره سپتامبر روانشناسی بالینی: علوم و عمل منتشر شده است. “تلفن ابزاری است که به متخصصین اجازه می دهد تا به جای نیاز به دسترسی بیماران به درمانگران ، به بیماران مراجعه کنند.”

در بین بیمارانی که می گویند روان درمانی می خواهند ، فقط ۲۰ درصد از مراجعه به پزشک معالج خود را نشان می دهند و نیمی از آنها بعد از درمان ترک می شوند.

دکتر محر گفت که وی شروع به استفاده از تلفن درمانی کرد زیرا با بیمارانی که مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس بودند و نمی توانستند به مطب درمانی مراجعه کنند کار می کرد. برخی از بیماران حمل و نقل منظم به مطب پزشک ندارند و نمی توانند وقت مرخصی یا کار را از خانواده خود دور کنند. علاوه بر این ، ممکن است یک بیمار مبتلا به افسردگی نتواند به طور مرتب خود را به مطب درمانی برساند.

دکتر محر در بیانیه مطبوعاتی گفت: “یکی از علائم افسردگی افراد از دست دادن انگیزه هستند.” کارهایی که قرار است انجام دهند برای آنها سخت است. حضور در قرارها یکی از این موارد است. ”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *