روانشناس ایرانی در قطر-روانشناس ایرانی در کویت

روانشناس ایرانی در قطر-روانشناس ایرانی در کویت

ممکن است شما در قطر زندگی کنید و نیاز به روانشناس ایرانی در کشور قطر داشته باشید. در اینصورت می توانید با خانم دکتر امیرنجات تماس گرفته و تصویری مشاوره نمایید.

جهت مشاوره با دکتر امیرنجات با شماره واتساپ ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷ تماس بگیرید و مشاوره تصویری بگیرید.

روانشناس ایرانی در کویت
روانشناس ایرانی در کویت

اگر میانگین سنی بزرگسالی را در نظر بگیریم ، ایرانیان در اواخر کودکی و به طور دقیق تر در “دوره قبل از بزرگسالی” قرار دارند. در مقایسه با کشورهای همسایه مانند عربستان سعودی ، امارات متحده عربی ، کویت ، بحرین ، قطر و عمان ، جوانهای ایرانی شاید وضعیت بهتری داشته باشند. اگرچه تفاوتهای روانشناختی متفاوتی در بین این کشورها وجود دارد ، در این مطالعه شباهت های سیستم های عاطفی ، عاطفی و عاطفی افراد در این سرزمین ها بررسی شده است.

در طول بیست سال روان درمانی و روانکاوی و گذراندن هزاران ساعت با مراجعان مختلف به عنوان روانشناس ، شباهت هایی در بین مردان ایرانی از نظر ویژگی های رفتاری و هذیان دیده ام که به نظر می رسد ریشه در برخی از عوامل تاریخی ، اجتماعی و خانوادگی دارد که مردان کشورهای دیگر دیده نمی شوند. من به عنوان یک روانشناس ، این تمایزها را در مردان ایرانی با دیدگاه آسیب شناختی ، بی طرفانه ، علمی ، مغرضانه بررسی می کنم و یافته هایم را به شرح زیر خلاصه می کنم:

الف – جامعه ایران در حال گذار است. انتقال یعنی تعادل گذشته و آینده. کرم که می خواهد پوست را لیس بزند و پروانه ای شود تا پرواز را تجربه کند. کودکی که آرزوی او بزرگ شدن و ورود به دنیای بزرگسالان است. چنین مرحله ای سازمان توهم آمیز ترکیبی از توهمات مکمل غریزی و بزرگسالان نوجوان را دارد. معجون مبهم و غیرقابل تشخیص که در شرایط خاص شباهت چشمگیری با توهم شبه روانگردان و اسکیزوفرنی بیماران مبتلا به این نوع روانپزشکی دارد. به عنوان نیمی از جمعیت این سرزمین ، مردان ایرانی چارچوب های انتقالی را به نمایش می گذارند. غرایز شیرخوارگی آنها برای رفتار بی ادبانه نسبت به سایر مردان در قالب رقابت عصبانی علیه زنان کودک و مادر است. رفتار توهمآمیز بزرگسالان آنها از لحاظ رنگ و بو بشدت اغراق و اغراق می شود ، و از کنار دریا و به دست دیگران نگاه می کند. چنین شرایطی منجر به عدم تعادل رفتاری و عاطفی می شود که در حال حاضر با اثرات مخرب آن بر آسیب های اجتماعی ، خانوادگی و روانی می بینیم.

ب- مردان ایرانی در مقابل یک روانکاو دوگانگی عجیبی را در صندلی نشان می دهند. آنها از یک سو تلاش می کنند در افراط گرایی خودکفا باشند و از طرف دیگر مدام به ناتوانی و ناتوانی خود اشاره می کنند. این سفرهای توهم آمیز ریشه در سازمان نوسانات نوسان آنها دارد ، از فروتنی ناتوان کودک تا بزرگسالی توانا. چنین تغییر در سیستم هذیان آور مردان ایرانی را می توان با رفتارهای مرتبط با اختلال دو قطبی که رفتارهای آنها به افسردگی و شیدایی تبدیل می شود ، تشبیه کرد. بسیاری از زنان جامعه ایران بعد از ازدواج نگرانی مداوم از تغییر رفتار همسران خود دارند و این یک واقعیت غمناک است که برای این زنان تلخ ، دردناک و تلخ است. نتیجه این است که یکی از هر دو ازدواج منجر به طلاق می شود. بیست درصد طلاق های قانونی و سی درصد طلاق های عاطفی. اگرچه نمی توان علت طلاق را به تنهایی در این عامل جستجو کرد ، اما نمی توان آن را نادیده گرفت.

ج – مردان ایرانی از کودکی شاهد تحقیر مادر خود بوده اند و همان مادر را در آغوش گرفته اند. بعداً در زندگی متاهل ، این محبت را با تمایل شدید برای دریافت عشق از زن و در عین حال تحقیر او ابراز کردند. اکثر مردان ایرانی به عنوان همسران به دنبال مادری هستند و پس از رسیدن به آغوش نگاه های تحقیرآمیز و رفتارهای ناهنجار ، با همسران خود یک چشمه دائمی از زندگی خود رقم می زنند. بارزترین جلوه این تحقیرها را می توان در کینه توزی مردان ایرانی یافت. اتهامات محترم مربوط به مادران ، خواهران و همسران ، به عنوان روشی برای خاموش کردن این گرایش ناخودآگاه برای تحقیر زنان ، ناشی از توهمات کودکی و روابط پدر و مادر است ، در بین مردان ایرانی رواج فراوانی دارد.

د – در داخل و خارج از مردان ایرانی اختلافات اساسی و اساسی وجود دارد. مرد ایرانی این توانایی را دارد که همزمان با ارسال گل به دیگری ، طناب را در ذهن خود بسازد. او نماز شب می خواند اما ۳ تریلیون دلار هم اختلاس می کند. مرد ایرانی همین کار را می کند ، همانطور که حافظ می گوید ، وقتی به تنهایی برمی گردد. روز مؤمن و شب فجر است. در حالی که اعدام کننده روز و شب با معشوق خود قدم می زند ، از عشق و عشق سخن می گوید. تحلیل چنین دوگانگی ها همچنین به سازماندهی مردان ویژه ایران نیز اشاره دارد. در روانکاوی ، وقتی از عشق و نفرت صحبت می کنیم ، آن را دو طرف یک سکه در نظر می گیریم. مردان ایرانی در دوران کودکی تجربه همزمان عشق و نفرت در والدین را تجربه کرده اند. تحت توهم قانون عمومی ، این توهمات به تدریج تسلط خود را بر همه جنبه های رفتار شخص گسترش می دهد. نتیجه در قالب رفتارهای متناقض ، ناهمگن و گاه مضر است.
بازخورد ارسال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.