روانشناس آنلاین کودک

روانشناس آنلاین کودک  روانشناس آنلاین کودک   روانشناس آنلاین کودک

روانشناس آنلاین کودک

جهت مشاوره تلفنی با  روانشناس خوب در تهران با شماره تلفن ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷ تماس بگیرید و مشاوره روانشناسی داشته باشید . همچنین از طریق واتساپ یا تلگرام نیز میتوانید از طریق همین شماره مشاوره آنلاین دریافت نمائید .

روانشناس آنلاین کودک
روانشناس آنلاین کودک

 

رشد اجتماعی و شخصیتی کودک از طریق تعامل تاثیرات اجتماعی ، بلوغ بیولوژیکی و بازنمایی کودک از دنیای اجتماعی و خود پدید می آید . این تعامل در بحث تاثیر روابط مهم ، رشد درک اجتماعی ، رشد شخصیت و رشد شایستگی های اجتماعی و عاطفی در دوران کودکی نشان داده شده است . که بازیهای دوران کودکی نقش بسیار مهمی در شکل گیری شخصیت کودک در ابعاد مختلف دارد .

آیا برنامه ی خاصی برای یک روز بیاد ماندنی بابازی های جالب برای کودکتان دارید ؟ ایده هایی برای بازی بچه به شما ارائه میدهیم تا روز خوبی را برای فرند دلبندتان رقم بزنید .

۱- نام بازی : صندلی های موسیقی :  بهترین حالت برای بازی گروهی ، در جشن تولدها ، زمانهای استراحت و تعطیلات آخر هفته که بصورت خانوادگی و فامیلی صورت میگیرد ، دری ک روز برفی و ….

تعداد بازیکنان : حداقل چهار نفر ، این بازی بیشتر سرگرم کننده است و البته آموزش روحیه همکاری و تعاون نیز در آن وجود دارد .

مکان خاصی نیاز نیست ، جایی که نسبتا بزرگ و باز باشد و بتوان تعدادی صندلی در آنجا گذاشت و بچه ها بتوانند بدوند و حرکت داشته باشند .

صندلی باید یک عدد کمتر از تعداد شرکت کنندگان باشد .

صندلی ها را میتوان در یک خط یا بصورت گرد ، یا پشت سر هم یا پشت به هم قرار داد و یک مربی یا بزرگتر یک موسیقی را پخش میکند و بچه ها باید دور صندلی ها بگردند و وقتی که موسیقی قطع شد ، هر بچه باید در یک صندلی قرار بگیرد و  نفری که روی صندلی نشسته است بازنده است . البته یک حالت دیگر هم هست و آن اینکه وقتی موسیقی قطع شد ، دو نفر در یک صندلی قرار بگیرند و دو نفری که با هم در یک صندلی قرار گرفته اند برنده هستند و جایزه دریافت میکنند و تشویق میشوند.

اگر صندلی کافی ندارید ، از بالش یا بالشتک نیز میتوانید استفاده کنید .

۲- حرکت بدنی همراه با موسیقی :

این بازی برای تمام سنین مناسب است .

تعداد بازیکن : یک یا چند نفر

کجا بازی کنیم : یک منطقه باز و بدون مانع .

ابزاری که نیاز دارید : یک موسیقی است .

روش بازی : یک موسیقی شروع به پخش شدن میکندو بچه شروع میکنند به جنب و جوش و رقصیدن و حرکت کردن ، به محض اینکه موسیقی تمام میشود بچه باید در همان حالت که موسیقی تمام شد بمانند و حرکتی نکنند و بعد از چند ثانیه دوباره موسیقی پخش میشود و بچه ادامه حرکات خود را انجام میدهند و دوباره موسیقی قطع میشود و بازی همچنا ادامه دارد .

وقتی بازی به پایان میرسد ، بچه ها دچار خستگی بیش از میشوند و کلی انرژی خود را تخلیه کردند و از خودشان هیجان خارج کردند .

تنوع : بجای اینکه از بچه بخواهند مثل مجسمه و یخ زده بایستند ، به آنها ۱۰ ثانیه فرصت بدهید تا در موقعیتی که توسط یک فرد بزرگتر گفته میشود قرار بگیرند ، مثلا روی یک پا بایستند یا مثلا چهار دست و پا قرار بگیرند یا یک شکلک خنده دار در بیاورند و …

۳- بازی قایم باشک :

این بازی برای افراد چهار تا شش سال مناسب است .

تعداد بازیکن : دو یا چند نفر

کجا بازی کنند: در خانه یا آپارتمان ( هر جایی که خطری برای بچه نداشته باشد)

روش بازی : یکی از بچه یک جای مشخص چشم میگذارد و شروع میکند به شمارش اعداد مثلا : ۱ ” تا ” ۲۰ ” و بقیه بچه ها باید بروند و یک جایی خودشان را مخفی کنند . بعد از اینکه شمارش تمام شد فردی که چشم گذاشته باید برود و دنبال دوستانی که در بازی هستند بگردد و آنها را یکی یکی پیدا کند . از طرفی بچه ها هم باید خودشان را بدون اینکه دوستی که چشم پذاشته آنها را ببیند ، خودشان را به محلی که چشم گذاشته است برسانند . اگر فردی را آن کسی که چشم گذاشته پیدا کرد ، او بازنده است و دوره بعد باید او چشم بگذارد . در غیر اینصورت باید دوباره خودش چشم بگذارد تا بتواند نفر بعدی را پیدا کند . . بازی همچنان ادامه دارد .

۴- بازی سنگ ، کاغذ ، قیچی

بهترین حالت برای : خواهر وبرادر در حال دعوا و صدا زدن

تعداد بازیکن : دو نفر

کجا بازی کنند : هر جایی که دوست دارند.

روش بازی : کودکان یا نوجوانان بصورت رو در رو ایستاده و یک دست را در پشت شان بصورت یا باز ( کاغذ ) یا سنگ (مشت) یا قیچی (ایندکس و انگشتان میانی دراز ) قرار میدهند و این آواز را میخوانند : سنگ ، کاغذ ، قیچی و وقتی کلمه آخر را گفتند دست خود را از پشتشان بیرون میآورند و رو در روی هم قرار میدهند .

نکته : یک بازیکن بر دیگری غلبه پیدا میکند: قیچی کاغذ را میبرد ؛ سنگ تو سر قیچی میزند ؛ کاغذ سنگ رامچاله میکند . و دوباره این بازی ادامه پیدا میکند . ( البته ممکن است هر دو یک شکل را نشان دهند که دراین حالت نیز بازی دوباره ادامه پیدا میکند)

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.