دکتر مشاوره ازدواج

دکتر مشاوره ازدواج دکتر مشاوره ازدواج

دکتر مشاوره ازدواج

هنگامی که بیتلز نوشت ، “آنچه شما به عشق شما نیاز دارید” باید اضافه شود ، “و خرد برای کار در اوقات سخت ، حتی اگر به معنای درخواست کمک حرفه ای باشد.” این به این دلیل است که مشاوره می تواند یک منبع صرفه جویی در روابط برای زوجین باشد. . مشاوره زوجین همچنین هنگام ازدواج دو نفر به عنوان مشاوره ازدواج یا ازدواج درمانی شناخته می شوند.

هنگامی که مشاوره می تواند کمک کند

شاید ضربات بین شما و شریک زندگی تان مرتباً اتفاق می افتد. یا ادامه مشکلات و سوزش های چسبنده باعث افزایش تنش و نارضایتی می شود. اگر در رابطه با روابط رابطه کمی موفقیت داشته باشید ، خود را از اجتناب از یکدیگر و یا استفاده از کلمات خصمانه یا اعمالی که باعث صدمه عاطفی یا جسمی می شود ، پیدا کنید ، مشاوره حرفه ای ممکن است کمک کند.

خواب یا مشکلات جنسی ، احساس خستگی شدید یا احساس نارضایتی ، تنهایی ، غم و اندوه یا نارسایی همچنین می تواند سرنخ هایی برای بروز اشتباه بودن آن باشد. مشاوره زوجین می توانند موارد اساسی را کشف کنند.

ممکن است عوامل بیرونی وجود داشته باشد که می توانند استرس را به روابط شما اضافه کنند ، از جمله:

تولد یا فرزندآوری فرزند
فرزندپروری
ناباروری
بیماری مزمن یا ناتوانی
سوء مصرف مواد
خیانت
مشکلات مالی
فشارهای شغلی
مشاوره حرفه ای می تواند به شما در یادگیری راهکارهای مقابله با چنین دوره های انتقال یا استرس کمک کند.

پیدا کردن یک درمانگر

انجمن بهداشت روان محلی ، پزشک خانواده ، روحانیت یا دوستان شما منابع ارجاع خوبی هستند. به دنبال کسی باشید که آموزش و آموزش به بهترین وجه متناسب با نیازها و وضعیت شما باشد. به عنوان مثال ، یک زوج همجنسگرا ممکن است از یک مشاور که در برخورد با مسائل همجنسگرا / لزبین استفاده می کند ، بهره مند شود. اطمینان حاصل کنید که درمانگر منتخب شما دارای مجوز از ایالت است یا دارای مجوز توسط یک سازمان حرفه ای است.

از درمان چه انتظاری دارید

بیشتر زوج ها هر هفته یک بار در حدود یک ساعت با درمانگر خود ملاقات می کنند. به طور کلی ، درمان حدود ۱۲ تا ۲۰ جلسه طول می کشد. در جلسه اول ، درمانگر روند درمانی ، محرمانه بودن و هزینه را بررسی خواهد کرد. او با شما و شریک زندگی شما و مشکلاتی که شما را به سمت مشاوره سوق می دهد ، آشنا می شوید. او سؤالات زیادی خواهد پرسید تا زندگی و روابط شما به بهترین شکل ممکن درک شود. هم شما و هم همسرتان باید در صحبت کردن با مشاور خود احساس راحتی کنید.

مشاوره زوجین با خانواده درمانی یا روان درمانی فردی متفاوت است. در خانواده درمانی ، تمرکز روی کمک به خانواده است تا مشکلات بزرگ خانواده (از جمله کودکان) را دریابیم و به آنها در یافتن اصلاحات (از جمله بهبود ارتباطات) کمک کنیم. در روان درمانی فردی ، تمرکز روی یک فرد مجزا است. در حالی که ممکن است آن شخص در مورد روابط خود به صورت جلسه صحبت کند ، معمولاً روابط اصلی تمرکز اصلی مشاوره نیست.

روند مشاوره زوجین

برای چند جلسه اول ، درمانگر سعی خواهد کرد رابطه شما را ارزیابی کند. او سعی خواهد کرد تا بفهمد:

آنچه شما را در کنار هم نگه می دارد
چه چیزی بر رابطه شما تأکید می کند
ماهیت درگیری های شما
الگوهای رفتاری و ارتباطی
نقاط قوت و ضعف شما
ساختار قدرت
چه خصوصیاتی در رابطه شما از دست رفته یا ناکارآمد است
او همچنین شما را به عنوان افراد مطالعه می کند.

با هم ، شما و شما درمانگر اهداف واقع بینانه ای را تعیین خواهید کرد ، این امر می تواند از یادگیری چگونگی همدلی در پی بردن به راه های جدید برای مذاکره در مورد مشکلات تا تصمیم گیری در مورد نحوه به اشتراک گذاشتن مسئولیت های خانواده و والدین باشد. مشاور شما تا زمانی که اهداف شما برآورده نشود از تکنیک های مختلف درمانی استفاده خواهد کرد یا اینکه به جایی برسید که یا شما یا درمانگر بخواهد درمان را خاتمه دهد.

مسئولیت زوج

در حالت ایده آل ، هم شما و هم شریک زندگی تان با هم به دنبال کمک حرفه ای خواهید بود. اما ، حتی اگر تنها یکی از شما مایل به شرکت در درمان باشد ، نتایج درمانی می تواند نتایج مثبتی داشته باشد. از همه مهمتر ، تمایل شما به صداقت و ایجاد تغییر است. اگرچه درمانگر شما می تواند جهت را فراهم کند ، اما شما وظیفه انجام چنین راهنمایی هایی را دارید. با این کار شما از تعامل بهبود یافته و شور و شوق مجدد برای رابطه خود لذت خواهید برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.