دکتر روانشناس خوب

اگر می خواهید یک درمانگر شوید اما مطمئن نیستید از کجا شروع کنید ، به جای مناسب خود رسیده اید.

در حالی که چندین نوع مختلف از درمانگران ، روانشناسان و مشاوران وجود دارد (تمایزاتی که در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت) ، مسیر رسیدن به هر حرفه مشابه است.

هر یک از این موقعیت ها نیاز به داشتن مدرک لیسانس در روانشناسی یا یک رشته مرتبط و در چند مورد (به ویژه موقعیت های مشاوره) برای شروع تمرین کافی است.

با این حال ، بسیاری از این موقعیت ها ، به متخصصان آینده نگر نیز نیاز دارند که بتوانند مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته روانشناسی یا یک رشته مرتبط کسب کنند ، در این مرحله می توانند مجوز بگیرند و اگر تجربه بالینی کافی داشته باشند ، فعالیت خود را شروع کنند.

کسب دکتری یا Psy.D. پزشکان آینده نگر کاندیداهای مطلوب تری می کنند ، اما لازم نیست که تمرین را شروع کنید.

این مقاله شامل:

آیا شما به عنوان یک روانشناس باید یک روانشناس باشید؟
آموزش لازم برای روانشناس بودن است
الزامات درجه مشاوره
چه نوع درمانی وجود دارد؟
چقدر طول می کشد تا بتوانید یک درمانگر شوید؟
یک درمانگر چه کاری انجام می دهد؟
چه چیزی باعث یک درمانگر خوب می شود؟
چگونه می توان روان درمانی کرد
چگونه می توان به یک درمانگر رفتاری تبدیل شد
چگونه می توان به یک درمانگر CBT تبدیل شد
چگونه به یک درمانگر تفریحی تبدیل شویم
چگونه می توان کودک درمانی کرد
چگونه می توان به یک خانواده درمانی تبدیل شد
چگونه می توان به یک درمانگر حرفه ای تبدیل شد
پیام خانگی را بگیرید
منابع

آیا شما به عنوان یک روانشناس باید یک روانشناس باشید؟

تفاوت روانشناسان ، درمانگران و مشاوران برای تعریف مهم است ، زیرا برخی فکر می کنند مشاغل یکسان هستند. همپوشانی وجود دارد ، و ما به طور کلی همه آنها را حرفه ای می دانیم که به افراد مبتلا به مشکلاتشان کمک می کنند.

در حالی که روانشناسان همچنین می توانند درمانگر باشند ، این دو حرفه قابل تعویض نیستند. یک روانشناس دارای درجه بالاتری نسبت به یک درمانگر است ، اگرچه بسیاری از روانشناسان از اعتبار بالاتر خود برای تمرین درمانی استفاده می کنند.

به طور کلی روانشناسان بالاترین نیاز تحصیلی را دارند و در بالاترین ضوابط اخلاقی نگهداری می شوند و به دنبال آن درمانگران و سپس مشاوران (Human Services Edu، ۲۰۱۷). از آنجایی که روانشناسان در سطح منطقه ای تنظیم می شوند در حالی که روانشناسان مسیرهای شغلی استاندارد تری دارند ، ممکن است برخی از روانشناسان به اندازه روان شناسان دارای صلاحیت باشند در حالیکه سایرین اینگونه نیستند.

همچنین ممکن است پیدا کردن یک درمانگر متناسب با نیازهای شما (به عنوان مثال ، ازدواج و خانواده درمانی) آسان تر از پیدا کردن یک روانشناس باشد که به طور خاص متناسب با نیازهای شما باشد.

درمورد مشاوران ، طیف گسترده ای از الزامات آموزشی و معیارهای اخلاقی برای مشاوران وجود دارد. برخی ممکن است دارای مجوز باشند و به همان اندازه متخصص درمانگر باشند ، اما برخی دیگر ممکن است بدون مجوز یا تحصیلات کمتری داشته باشند. برای اینکه خود را درمانگر بنامیم ، باید مدرک فوق لیسانس یا دکترا داشته باشد. برخی از عناوین مشاوره به مدرک کارشناسی ارشد احتیاج دارند ، در حالی که برخی دیگر اینگونه نیست.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این تمایزها اینجا کلیک کنید.

آموزش لازم برای تبدیل شدن به یک روانشناس است

به بیان ساده تر ، بیشتر روانشناسان دارای مدرک دکترا هستند. در روانشناسی یا روانشناسی ، که در غیر این صورت به عنوان دکترای روانشناسی شناخته می شود (دفتر آمار کار ، ۲۰۱۵). برای تمایز بین این دو ، یک دکتری با تحقیق در مورد پایان نامه تکمیل می شود ، در حالی که یک Psy.D. بیشتر مبتنی بر کار بالینی است.

در حالی که همه این آهنگ ها دارای مدرک لیسانس هستند ، برخی از مشاغل روانشناسی (مانند روانشناس مدرسه) با داشتن مدرک کارشناسی ارشد و بدون نیاز به مدرک بالاتر می توانند بدست آورند.

گرفتن دکتری یا Psy.D. معمولاً حداقل پنج سال طول می کشد. در این مدت به طور کلی یک مؤلفه تحقیق یا تمرین و تعداد مورد نیاز ساعت بالینی تحت نظارت وجود دارد. این طولانی ترین مسیر برای تمرین به عنوان یک درمانگر است ، اما چشم انداز شغل به طور کلی بهترین است ، زیرا این بالاترین اعتباری است که می تواند کسب کند.

برخی از انواع روانشناسان نیاز به سطح تحصیلات اضافی دارند. به عنوان مثال ، روانشناسان مدارس ممکن است قبل از شروع کار در برخی از مدارس به یک مدرک تخصصی آموزش (ED.S) نیاز داشته باشند و شامل یک کارآموزی تحت نظارت است که شامل بیش از ۱۰۰۰ ساعت کار است. (دفتر آمار کار ، ۲۰۱۵).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *