دکتر روانشناس خوب در تهران

 

از آنجا که یک سیگار همیشه فقط یک سیگار نیست ، یک رمان همیشه فقط یک رمان نیست. در اینجا ما یک هیبرید عجیب داریم که این سؤال را ایجاد می کند: آیا این یک کار داستانی است یا یک کتابچه راهنمای کمک به خود؟ روانشناس خوب به عنوان رمانی که به نظر می رسد بسیار ناقص است. به عنوان کاوش در مورد چگونگی زندگی یک زندگی عاقل و تحقق بخش ، آن را به زیبایی می بخشد. این که آیا روانپزشک آمریکایی نوام شپانسر باید برای مدیتیشن های خود شکل دیگری را انتخاب کرده باشد ، برای بحث و گفتگو آزاد است ، اما برای همه نقص های هنری آن ، اولین کار او به اندازه انسانیت ، بینش و افشاگری بسیار غنی است ، که پاداش های آن به طرز حیرت انگیز از سبکی های خود تجاوز می کند.

Shpancer هم استاد روانشناسی است و هم پزشک بالینی در اوهایو ، در حالی که شخصیت اصلی بی نام او در یک شهر بی نام به عنوان استاد و پزشک متخصص فعالیت می کند. این روانشناس خوب ، همانطور که به او گفته می شود ، روزهای خود را در معالجه اختلالات اضطرابی و آموزش دانشجویان روانشناسی می گذراند. همانطور که به معنای واقعی زندگی درمانی است که به عنوان یک تبلت راسا که مشتری می تواند از آن استفاده کند ، عمل کند ، این کوچک شدن تخیلی ، “یک سالخوردگی پیر” ، چیزی است که رمزگذاری شده است ، یک معمای عمدی حتی برای خوانندگان.

به تعبیر سقراط ، “زندگی غیرقابل بررسی ارزش زندگی ندارد”. شخصیت اصلی می تواند بررسی کند ، اما زندگی نمی کند. او به آنچه نمی تواند بخواهد شهوت می کند. جسم نامطبوع عاطفه های او نیز یک روانشناس به نام نینا است که همسرش قادر به فرزندی به او نیست. انقباض ناشناس ما به عنوان تهیه کننده اسپرم موظف شده است و قبل از برخاستن از شهر و ترک شهر ، او را در یکی از لحاظ آماری که بعید به نظر می رسد سقوط کرده ، آغشته به وی می کند ، اما متأسفانه او عاشق خشمگین با عشق به مادر فرزند خود است: کودکی که وی هرگز ندیده است. نینا شش ساعت رانندگی در آنجا زندگی می کند ، و روانشناس مشهور به خاطر همه تحسین خود قول داده است که به دیدار او و دخترشان نرود.

مراجعان وی شامل یک نوار بدرفتار شده به نام تیفانی هستند که باید به سر کار برگردد. کوچک گفت: “شاید فاصله و تحقیر احساس خانه ، زبان عاطفی او باشد ، و به دنبال آن است که بارها و بارها در منبع عذابش قرار گیرد.” تیفانی از دخترش دور نگه داشته شده است ، با ظرافت از وضعیت درمانی او خبر می دهد و آرزوی اصلی او این است که دوباره جمع شود. وقتی داستان او را دنبال می کنیم ، شاهد مبارزات درونی روانشناس خوب هستیم ، اما زندگی وی چیزی بیشتر از اتاق مشاوره و کلاس کالج خود ندارد ، جایی که او یک مسیحی ، یک شورشی و یک دانش آموز با استعداد را تدریس می کند. او سرانجام با پیروی از نینا برای مشاهده یک میوه از لک های خود ، قول خود را می شکند. او به عنوان مشکوک واکنش نشان می دهد ، و این تقریباً همان طرح است.

گشت و گذار گاه به گاه فریبنده در کنار استعاره گسترده ، Shpancer می تواند بنویسد ، اما برخلاف معاصر او ، نویسنده و روانپزشک آمریکایی ایروین یالوم ، او هنوز صدا یا ساختاری مناسب پیدا نکرده است. در عوض ، او با طرح یک زندگی بسیار ناتوان و ضعیف روبرو شده است.

با این وجود چه کارهایی طنین انداز و روشن کننده است. این روانشناس در گفتگوهای داخلی مداوم با فروید ، که هم میراث خود را تأیید می کند ، هم مخالف است. حتی بی سواد ترین بیمار ، مفهوم کودکی را به عنوان منبع کلیه اختلالات بزرگسالان جذب کرده است ، که در آگاهی ما توسط “وین لرزان” تحریک شده است ، اما این روانشناس به دانش آموز می گوید که بدترین مشکلات “مهم ، بله ، تعیین کننده ، نه آموزنده است. ، بله. تعیین کننده ، نه. ” وی که با اضطراب روبرو است ، اظهار داشت: “کسانی که از اضطراب عمومی رنج می برند … ترس آنها بر همه چیز پوشیده است و به هیچ وجه به هیچ وجه آویزان نیستند. اگر روزی از خواب بیدار نشوند ، نگران این عدم نگرانی هستند که به آنها برخی فاجعه قریب الوقوع را القا می کند. ”

گرچه رویکرد شناختی رفتاری او واضح است ، اما شوپنسر از اصطلاحات محکمی فراتر می رود و تئوری های خود را به ساده ترین سطح خود تقطیر می کند و تأکید بر روند را بیشتر از مقصد گریزان می کند. “در سلامت روان ، مانند ورزش ، حتی بهترین افراد باید روزانه تمرین کنند. هیچ بینش تصفیه ای وجود ندارد. هیچ گرگ جادویی وجود ندارد.” مشکلات مشتریان منحصر به فرد و در عین حال جهانی است ، و این رمان یک جلسه درمانی به خودی خود را ارائه می دهد ، که درس های آن صرفه جویی در عدم تمایل به روان روان و خرد خرد است. نوام شپیرسر باید به وضوح در مورد نوشتن یک راهنمای آگاهانه و در عین حال در دسترس برای زندگی در زندگی معین تحقیق کند. مرد می توانست ثروت کسب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.