خوددرمانی افسردگی

خوددرمانی افسردگی

جهت مشاوره افسردگی می توانید با دکتر امیرنجات به شماره ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷ تماس بگیرید.

افسردگی
افسردگی ، همچنین “افسردگی بالینی” یا “اختلال افسردگی” نامیده می شود ، دوره ای از اندوه است که شامل از دست دادن علاقه به چیزهایی است که قبلاً باعث خوشبختی یا خوشحالی شما می شدند. این احساسات معمولاً با یک سری علائم و نشانه های روحی و جسمی همراه است. ممکن است بیش از دو هفته دچار افسردگی شوید ، یا بیشتر اوقات ممکن است احساس ناراحتی کنید و علاقه خود را نسبت به فعالیتهای معمول خود از دست بدهید ، یا ممکن است حداقل در سه گروه زیر علائم و نشانه هایی را تجربه کرده باشید.
یادآوری این نکته حائز اهمیت است که همه ما هر از گاهی برخی از این علائم را تجربه می کنیم ، ممکن است لزوماً به معنای افسردگی نیست. به همان اندازه ، کسانی که افسردگی را تجربه می کنند ، همه این علائم را ندارند.
رفتار فرد مبتلا به افسردگی
رفتاری که افراد افسرده (در گروههای سنی مختلف) شامل موارد زیر است:
آنها بیرون نمی روند
آنها در کار مدرسه و محل کار شرکت نمی کنند
آنها از خانواده و دوستان نزدیک خارج می شوند
آنها مسکن ها را مصرف می کنند
آنها همیشه فعالیتهای لذت بخش را انجام نمی دهند
آنها نمی توانند تمرکز کنند
احساسات فرد مبتلا به افسردگی
آنها آسیب پذیر هستند
ناامیدی از طریق آنها موج می زند
آنها عدم اعتماد به نفس روشنی دارند
آنها ناراحت و ناراحت هستند
دلایل برداشت و افسردگی

دلایل انزوا و افسردگی
آنها فکر می کنند شکست خورده اند ، اشتباه کرده اند ، هیچ چیز خوبی برای آنها رخ نخواهد داد ، آنها با خود می گویند که من بی ارزش هستم ، زندگی ارزش زندگی کردن ندارد ، مردم بدون من بهتر خواهند شد
آنها همیشه از نظر جسمی خسته و بیمار هستند ، سردرد و درد عضلانی ، حالت تهوع ، مشکلات خواب ، کاهش یا تغییر در اشتها ، کاهش وزن یا افزایش وزن دارند.
اگر فکر می کنید ممکن است شما یا کسی که می شناسید افسرده باشید ، یک لیست سریع ، آسان و محرمانه تهیه کنید تا بینش بیشتری کسب کنید.
این چک لیست تشخیصی را ارائه نمی دهد – زیرا شما باید یک متخصص بهداشت را ببینید – اما می تواند در راهنمایی و درک بهتر احساس شما کمک کند.
تمام علائم و نشانه های اصلی افسردگی
علائم افسردگی شامل موارد زیر است:

تغییر اشتها
افراد مبتلا به افسردگی به عنوان مکانیسم مقابله با آنورکسیا عصبوس ایجاد می شوند. این تغییر در اشتها می تواند منجر به کاهش یا افزایش شدید وزن شود.

اختلال خواب
علائم افسردگی شامل مشکلات خواب و بی خوابی است که در افراد مبتلا به افسردگی رایج است ، اما برخی از آنها نیز بیشتر از حد معمول می خوابند.

عدم اعتماد به نفس
افراد مبتلا به افسردگی دائما در مورد کمبودها و شکستهای خود فکر می کنند و احساس گناه و درماندگی می کنند. افکاری مانند “من یک بازنده هستم”. یا “جهان مکانی بسیار ترسناک است”. بر ذهن این افراد حاکم است.

علت افسردگی و ناامیدی است

علت افسردگی و ناامیدی است

شیفتگی اینترنت و شبکه های مجازی در محیط خانواده باعث شکسته شدن ازدواج ، روابط زناشویی و روابط والدین و فرزند شده است. یکی از بهترین راه های جلوگیری از این عامل حذف حساب شخصی اینستاگرام یا هر شبکه مجازی دیگری است که شما دارید. از این فضا دور شوید و دچار افسردگی و یک سری مشکلات دیگر نشوید.

ناامیدی
افسردگی باعث می شود فرد احساس کند هیچ اتفاق خوبی در حال رخ دادن نیست. افکار خودکشی غالباً از این نگرش منفی پیروی می کنند و باید بسیار جدی گرفته شوند.

درد قفسه سینه
افسردگی می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش دهد. همچنین افرادی که در گذشته دچار حمله قلبی شده اند ، بیشتر در معرض افسردگی قرار دارند.

موتور تغییر می کند
برخی از افراد مبتلا به افسردگی از نظر جسمی ضعیف یا بی قراری هستند ، مانند صبح زود از خواب بیدار شدن و ساعت ها پیاده روی در اتاق.

خستگی و بی حالی
اگر آنقدر احساس خستگی کردید که قادر به انجام کارهای روزانه خود نیستید ، حتی اگر خواب و استراحت کافی دارید ، می تواند نشانه افسردگی باشد.

احساس درد در عضلات و مفاصل
زندگی با درد مداوم خطر افسردگی را افزایش می دهد. افسردگی همچنین می تواند باعث ایجاد درد در بدن شود. افراد مبتلا به افسردگی سه برابر بیشتر از افراد عادی دچار درد مکرر هستند.

افسردگی در زنان

افسردگی های مربوط به زنان
عدم تمرکز
برخی از افراد مبتلا به افسردگی حاد قادر به تمرکز نیستند. بعضی اوقات این افراد در خواندن روزنامه یا پیروی از ماجراهای سریال های تلویزیونی دچار مشکل می شوند و تصمیم گیری ، حتی چیزهای بی اهمیت برای آنها دشوار می شود.

انواع افسردگی و آنچه باید در مورد آن بدانید
اختلال اصلی افسردگی است
در یک سال ، بیش از ۱۶ میلیون آمریکایی (بیشتر آنها زن) این نوع افسردگی را تجربه می کنند ، معروف به افسردگی بالینی. مطابق معیارهای تشخیصی که توسط انجمن روانپزشکی آمریکا منتشر شده است ، افراد باید حداقل ۵ بیماری را به مدت دو هفته یا بیشتر با اختلال افسردگی اساسی تشخیص دهند. این علائم می تواند شامل احساس غم و اندوه ، پوچی ، بی فایده ، ناامیدی و گناه ، از دست دادن انرژی ، اشتها یا علاقه به فعالیتهای لذت بخش باشد. تغییر در عادات خواب و افکار مرگ و خودکشی. بیشتر موارد بسیار قابل درمان هستند.
دو نوع عمده از اختلال افسردگی عمده وجود دارد ، از جمله:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.