خانم دکتر روانشناس

خانم دکتر روانشناس

ممکن است شما به دنبال روانشناس خوب باشید . در اینصورت ما دو روانشناس را به شما معرفی می کنیم.

استادان فرهیخته خانم امیرنجات و خانم جعفری که ۲۰ سال سابقه روانشناسی دارند و در درمان انواع اختلالات درمانی و زوج درمانی بیش از حد تجربه دارند.

جهت تعیین وقت با این دو بزرگوار می توانید با شماره مطب ایشان با شماره ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷ تماس حاصل نموده و مشاوره نمایید.

خانم دکتر روانشناس
خانم دکتر روانشناس

در حالی که درمان دارویی به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند مؤثر باشد ، اما بعضی اوقات با عوارض جانبی نگران کننده مانند افزایش وزن ، سردرد و خستگی همراه هستند.

گفتگو درمانی می تواند به همان اندازه برای تعدادی از شرایط سلامت روان از جمله اضطراب و افسردگی مؤثر باشد ، یا می تواند یک مکمل درمانی خوب برای کسانی باشد که با استفاده از داروها موفقیت کسب می کنند.

و آنها از مزایای افزوده شده برای مقابله با هر دلیل اساسی که علت این مسئله در وهله اول بوجود آمده است برخوردار هستند.

بنابراین ، گزینه های درمانی چیست و چگونه کار می کنند؟

بیشتر بخوانید: ایرانی های  بیشتری مبتلا به افسردگی و اضطراب هستند اما این بدان معنا نیست که بیماری روانی رو به افزایش است

ابتدا روانشناسی را پیدا کنید که با آن کلیک کنید
یکی از مهمترین جنبه های درمان روانشناختی داشتن یک رابطه جذاب با روانشناس شماست.

این بدان معنا نیست که شما یا روانشناس شما مشکلی نداشته باشد. فقط این روابط خاص مفید نخواهد بود – و باید به دنبال کسی باشید که بتوانید با آن ارتباط برقرار کنید.

همچنین یافتن روش درمانی مناسب برای شما مهم است.

به عنوان مثال ، برخی از افراد دوست دارند دستورالعمل ها و توصیه های روشنی دریافت کنند ، در حالی که برخی دیگر ترجیح می دهند برای کشف راه حل های خاص خود وقت بگذارند. هر یک از این افراد با انواع مختلف درمانی و روانشناسان مختلف ارتباط برقرار می کنند.

بنابراین انواع اصلی روانشناسان درمانی چیست و چه کسانی مناسب ترین آنها هستند؟

رفتار درمانی شناختی
رفتار درمانی شناختی (CBT) یکی از پرمخاطب ترین و شناخته شده ترین روشهای گفتگو است.

CBT به طیف وسیعی از رویکردهای ساختاری متفاوت اشاره دارد که مبتنی بر این فرض است که روشی که شخص احساس می کند ارتباط نزدیکی با طرز فکر شخص و نحوه رفتار آنها دارد.

سپس درمان از فعالیتهایی برای هدف قرار دادن چیزهایی که افراد فکر می کنند (شناخت آنها) و کارهایی که انجام می دهند (رفتارهای آنها) است.

یک روانشناس CBT ممکن است از شما بخواهد که خاطرات افکار و رفتار خود را حفظ کنید.
برای تغییر احساسات شخص ، روانشناس ارائه CBT به آن شخص کمک می کند تا در فعالیت های مختلفی شرکت کند که می تواند به تغییر الگوهای تفکر و رفتار کمک کند.

یک روانشناس CBT ممکن است فرد را به نگه داشتن دفتر خاطرات ، به عنوان مثال ، انواع چیزهایی که در طول روز فکر می کند تشویق کند. خاطرات فکر اغلب از قالب ABC پیروی می کنند:

A ، رویداد فعال کننده – موضوعی که باعث شد فکر انجام شود
ب ، اعتقاد – فکر واقعی است
ج ، نتیجه – چگونه تفکر آن فکر باعث می شود فرد احساس کند.
گاهی اوقات D و E اضافه می شوند:

د ، بعضی ها شخص را مشاجره می کردند – به جای آن چه فکر می کردند
E ، نتیجه نهایی – تأمل در مورد چگونگی این روش تفکر جایگزین باعث می شود فرد احساس کند.
بیشتر بخوانید: توضیح: درمان رفتاری شناختی چیست؟

پذیرش و تعهد درمانی
پذیرش و تعهد درمانی (ACT) یکی دیگر از درمانهای مردمی است که می تواند در طیف گسترده ای از موقعیت ها و مشکلات موثر باشد.

ACT به طور خاص گرایش فرد را برای اجتناب از موارد هدف قرار می دهد و به آنها در توسعه انعطاف پذیری روانشناختی بیشتر کمک می کند تا بتواند زمینه هایی با ارزش و زندگی معنادار را دنبال کند.

در حالی که CBT سعی در تغییر تفکر و رفتار دارد ، ACT ایده جذاب افراد را تغییر می دهد که فکر و رفتار خود را تغییر نمی دهند بلکه به حالت ذهنی می رسند که در آنجا قادر به مشاهده افکار ، تصاویر ، احساسات یا رفتارهای مشکل ساز باشند اما نه تحت الشعاع قرار بگیرند یا توسط آنها مصرف شوند. این قسمت “پذیرش” است.

بیشتر بخوانید: همه چیز می میرد و بهتر است یاد بگیریم که با آن زندگی کنیم

ACT همچنین مردم را تشویق می کند تا ارزش هایی را که برایشان مهم است شناسایی کنند و راه هایی را که زندگی روزمره آنها می تواند منعکس کننده این ارزش ها باشد ، کشف کنند. این بخش تعهد است

روانشناسان ACT طیف وسیعی از فعالیتهای جدید و جذاب را در اختیار دارند. یک روانشناس ACT ممکن است به یک فرد کمک کند تجسم افکار خود را بر روی برگهای شناور جریان بگذارد. آنها می توانند در صورت تماشای افکار خود شناور شوند و از جریان ناپدید شوند.

فعال سازی رفتاری

فعال سازی رفتاری به افراد کمک می کند تا نقاط فشار را در زندگی خود درک کنند. Arts Illustrated Studios / Shutterstock
فعال سازی رفتاری در ابتدا برای درمان افسردگی توسعه یافته بود اما از آن زمان به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته است. این شامل شناسایی و برنامه ریزی فعالیت هایی است که باعث افزایش لذت یا کاهش استرس می شود.

فعال سازی رفتاری به افراد کمک می کند تا مواردی را در محیط خود داشته باشند که در بروز مشکل نقش دارند و مواردی که واقعاً می توانند به آن کمک کنند ، همراه با رفتارهایی که با هر یک از این موارد مرتبط است.

بیشتر بخوانید: ‘چه اشتباهی در من است؟ من هرگز خوشحال نیستم و از مدرسه متنفرم

تمرکز فعال سازی رفتاری بر روی کمک به افراد برای توسعه اهداف خاص و برنامه های قابل دستیابی است که رفتارهای پاداش دهنده را فعال می کند.

فعال سازی رفتاری می تواند فعالیت های مشابهی با CBT داشته باشد ، با تأکید بیشتر در مورد b

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.