تجربه درمان افسردگی

تجربه درمان افسردگی

جهت مشاوره افسردگی می توانید با دکتر امیرنجات به شماره ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷ تماس بگیرید.

درمان افسردگی
درمان افسردگی

افسردگی ، کلمه سیاه که اکثر مردم در زمان ما از آن رنج می برند ، یک بیماری روانی است که ناشی از انواع وقایع است که یا از تنهایی و طرد شدن سرچشمه گرفته اند یا از بی هدف بودن و یکنواختی زندگی ، به طوری که طراوت و تازگی را از شما می گیرد. او را به سیاهی و تنهایی سوق می دهد. اما افسردگی دقیقا چیست؟
باشگاه خبرنگاران جوان امروز می خواهد شما را با افسردگی ، انواع ، معیارهای تشخیص افسردگی و همچنین علائم جسمی این بیماری روانی آشنا کند ، بنابراین پیشنهاد می کنیم این مقاله را از دست ندهید.

افسردگی چیست و چند نوع وجود دارد؟ معرفی علائم جسمی افسردگی / معیارهای تشخیص افسردگی / چه عواملی خطر عود افسردگی را افزایش می دهد ؟!

افسردگی چیست؟
افسردگی در زمان ما یک بیماری بسیار شایع است و در سراسر جهان رو به افزایش است. حدود نیمی از مبتلایان به افسردگی یا از بیماری خود آگاه نیستند یا به چیز دیگری مبتلا شده اند.

افسردگی یک بیماری خاص نیست بلکه بر افراد در هر سنی و نژاد اعم از زن و مرد تأثیر می گذارد. افسردگی یک بیماری ساده نیست ، اما به اشکال مختلفی به وجود می آید ، به گونه ای که در برخی افراد به اشکال ظاهر می شود که عموماً آن را افسردگی نمی شناسیم. افسردگی اغلب پس از درمان برمی گردد.

بیشتر بدانید: علائم افسردگی چیست؟

افسردگی مشکلات زیادی دارد. جدا از مسائل پزشکی و غم و اندوه ، که بسیار رایج است ، فرد مبتلا به افسردگی خود را در کار تبعیض می بیند و از نظر اجتماعی مورد تحقیر واقع شده و حتی از خانواده خود متنفر است. بعضی اوقات انزوا با افسردگی باعث می شود که بیماران برای دوری از مردم یا مردن به یک وضعیت قابل درمان باشند. خبرهای خوبی درباره افسردگی وجود دارد: بیشتر انواع افسردگی قابل درمان است.

افسردگی ، که اغلب به آن افسردگی بالینی ، اختلالات خلقی یا اختلالات عاطفی گفته می شود ، باعث می شود که بیمار اختلالات فکری ، اختلالات عاطفی ، تغییرات رفتاری و بیماریهای جسمی داشته باشد.

افسردگی بالینی بیمار را بیش از سایر بیماریهای مزمن از نظر عملکرد اجتماعی ناتوان می کند. افسردگی عمده از بیماری مزمن ریه ، آرتروز و دیابت ناتوان کننده است. افسردگی یک سندرم است ، مجموعه ای از علائم مختلف.

افسردگی چیست و چند نوع وجود دارد؟ معرفی علائم جسمی افسردگی / معیارهای تشخیص افسردگی / چه عواملی خطر عود افسردگی را افزایش می دهد ؟!

معیارهای تشخیص افسردگی عبارتند از:
خلق و خوی افسرده بیشتر روزها ، تقریباً هر روز.
کاهش آشکار علاقه یا تمایل به هرگونه فعالیت در زندگی است.
کاهش چشمگیر یا افزایش وزن به دلیل کاهش یا افزایش اشتها.
بی خوابی یا بیش از حد خواب شبانه.
عملکردها یا فعالیتهای ذهنی را افزایش یا کاهش می دهد.
خستگی یا کاهش انرژی.
احساس بی ارزشی یا گناه.
توانایی تفکر یا تمرکز ذهن و تصمیم گیری کاهش یافته است.
فکر کردن در مورد مرگ (ترس نیست) و خودکشی بدون برنامه ای برای آن ، یا اقدام به خودکشی با یک برنامه از پیش تعیین شده است.
داشتن حداقل پنج مورد از این علائم برای ایجاد افسردگی اساسی کافی است. اما علائم یک و دو باید بخشی از این علائم باشند. افسردگی نمی تواند یک واکنش عادی در مورد مرگ یک دوست عزیز باشد. همه مبتلایان به افسردگی از همه علائم بیماری برخوردار نیستند و شدت علائم آن در افراد مختلف متفاوت است.

مشاهده کنید: برخی از روشهای ساده برای درمان افسردگی

افسردگی چیست و چند نوع وجود دارد؟ معرفی علائم جسمی افسردگی / معیارهای تشخیص افسردگی / چه عواملی خطر عود افسردگی را افزایش می دهد ؟!

معرفی انواع افسردگی
انواع مختلفی از افسردگی وجود دارد که شایع ترین آنها افسردگی اساسی است که در آن فرد گاهی خوشحال و موقتاً فعال است. نوعی افسردگی اساسی به نام افسردگی مالیخولیک است که در آن بیمار هرگز از چیزی لذت نمی برد. حدود ۱۵٪ از افراد مبتلا به افسردگی عمده از افسردگی هذیان رنج می برند که معمولاً با روحیه افسردگی همراه است. به عنوان مثال ، آنها خود را گناهکار و غیرقابل فراموش شدن می دانند. حدود ۱۵٪ از افراد مبتلا به افسردگی عمده نیز دچار روان پریشی می شوند.

نوع دیگری از افسردگی به نام “افسردگی غیرمعمول” وجود دارد که برخلاف نام آن متداول است. علائم برعکس علائم رایج افسردگی است که در آن افراد کمتر می خوابند و کمتر می خورند. افراد مبتلا به افسردگی غیرطبیعی زیاد می خوابند ، مقدار زیادی غذا می خورند و سریع وزن می گیرند. به گفته یکی از متخصصان برجسته افسردگی (دونالد کلین) ، افسردگی غیرمعمول “مزمن” است و “دوره ای” نیست. از بلوغ شروع می شود و بیماران به همه چیز توجه کمی دارند.

نوع دیگر افسردگی عصبی بودن است که معمولاً حدوداً دو سال به طول می انجامد و علائم آن خفیف تر از افسردگی اساسی است اما همیشه احساس ناراحتی می کنند.

این مقاله را از دست ندهید: گیاهی که افسردگی شما را درمان می کند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *