اعتیاد به اینترنت چیست

اعتیاد به اینترنت چیست اعتیاد به اینترنت چیست

اعتیاد به اینترنت چیست؟

اعتیاد به اینترنت به عنوان یک اختلال کنترل ضربه گفته می شود ، که شامل استفاده از یک داروی مسموم کننده نیست و بسیار شبیه قمارهای پاتولوژیک است. برخی از کاربران اینترنت ممکن است دلبستگی عاطفی به دوستان آنلاین و فعالیتهایی که در صفحه رایانه خود ایجاد می کنند ، توسعه دهند. کاربران اینترنت ممکن است از جنبه های اینترنت لذت ببرند که به آنها امکان می دهد با استفاده از اتاق های گپ ، وب سایت های شبکه های اجتماعی یا “اجتماعات مجازی” ، جلسات ، معاشرت و تبادل ایده ها را انجام دهند. سایر کاربران اینترنت ساعتهای طولانی را صرف تحقیق در زمینه موضوعات مورد علاقه آنلاین یا “وبلاگ نویسی” می کنند. وبلاگ نویسی یک انقباض از اصطلاح “ورود به وب” است که در آن فرد نظرات خود را ارسال می کند و به ترتیب منظم وقایع را حفظ می کند. این می تواند به عنوان روزنامه نگاری مشاهده شود و نوشته ها در ابتدا متنی هستند.

مانند سایر اعتیادها ، کسانی که از اعتیاد به اینترنت رنج می برند ، از دنیای خیالی مجازی برای ارتباط با افراد واقعی از طریق اینترنت استفاده می کنند ، به عنوان جایگزینی برای ارتباط واقعی انسان ، که آنها قادر به دستیابی به آنها به طور عادی نیستند.

علائم هشدار دهنده اعتیاد به اینترنت چیست؟

مشاغل با اینترنت. (افکار درباره فعالیت آنلاین روی خط یا پیش بینی جلسه بعدی خطی.)
استفاده از اینترنت در زمان های زیاد برای افزایش رضایتمندی
تلاش های مکرر و ناموفق برای کنترل ، قطع یا قطع استفاده از اینترنت.
احساس بیقراری ، خلقی ، افسردگی یا تحریک پذیری هنگام تلاش برای کاهش استفاده از اینترنت.
بر روی خط طولانی تر از آنچه در ابتدا در نظر گرفته شده است.
از بین رفتن روابط خطرناک یا شغلی به دلیل استفاده از اینترنت در معرض خطر یا خطر آزار قرار گرفته است.
برای پنهان کردن میزان درگیری با اینترنت ، به اعضای خانواده ، درمانگران یا افراد دیگر دروغ می گوید.
استفاده از اینترنت روشی برای فرار از مشکلات یا تسکین یک روحیه نامطبوع است. (به عنوان مثال احساس ناامیدی ، گناه ، اضطراب ، افسردگی.)

اثرات آن چیست؟

اعتیاد به اینترنت منجر به مشکلات شخصی ، خانوادگی ، دانشگاهی ، مالی و شغلی می شود که مشخصه سایر اعتیادها است. اختلالات روابط زندگی واقعی در نتیجه استفاده بیش از حد از اینترنت مختل می شود. افرادی که از اعتیاد به اینترنت رنج می برند ، وقت بیشتری را در انزوا می گذرانند ، وقت کمتری با افراد واقعی در زندگی می گذرانند و غالباً به عنوان اجتماعی بی دست و پا تلقی می شوند. استدلال ها ممکن است به دلیل حجم زمان صرف شده روی خط باشد. کسانی که از اعتیاد به اینترنت رنج می برند ممکن است تلاش کنند مقدار زمان صرف شده بر روی اینترنت را پنهان کنند ، که منجر به بی اعتمادی و اخلال در کیفیت در روابط یک بار پایدار می شود.

بعضی از آنها که از اعتیاد به اینترنت رنج می برند ممکن است شخصیت هایی را به صورت آنلاین ایجاد کنند که بتوانند هویت خود را تغییر دهند و وانمود کنند که شخصی غیر از خودش است. کسانی که بیشترین خطر را برای ایجاد یک زندگی مخفی دارند ، کسانی هستند که از کمبود اعتماد به نفس و ترس از عدم پذیرش رنج می برند. چنین خودپنداره های منفی منجر به مشکلات بالینی افسردگی و اضطراب می شوند.

بسیاری از افرادی که سعی در ترک اینترنت خود دارند ترک تجربه را تجربه می کنند از جمله: عصبانیت ، افسردگی ، تسکین ، نوسانات خلقی ، اضطراب ، ترس ، تحریک پذیری ، غم و اندوه ، تنهایی ، کسالت ، بی قراری ، تعلل و معده ناراحت. اعتیاد به اینترنت همچنین می تواند باعث ناراحتی جسمی یا مشکلات پزشکی از جمله: سندرم تونل کارپال ، خشکی چشم ، سردرد ، سردردهای شدید ، بی نظمی در خوردن غذا ، (مانند پرش وعده های غذایی) ، عدم حضور در بهداشت شخصی و اختلال در خواب باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.