آدرس بهترین روانشناس تهران

آدرس بهترین روانشناس تهران

ممکن است شما نیاز به روانشناس داشته باشید و به دنبال بهترین روانشناس هم باشید و هچنین ساکن تهران نیز باشید. در اینصورت می توانید با شماره ۰۲۱۸۶۳۷۴۱۱۲ یا ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷ تماس داشته باشید و با استاد فرهیخته خانم امیرنجات تماس بگیرید.

آدرس ایشان تهران سعادت آباد ابتدای بلوار دریا پ ۳۰ طبقه ۴ واحد ۸ می باشد.

جهت مشاوره ازدواج و مشاوره خانواده استاد فرهیخته خانم امیرنجات با شماره ۰۹۰۵۴۷۷۰۳۷۷ یا ۰۲۱۸۶۳۷۴۱۱۲ تماس بگیرید

ایشان متولد تهران، روانشناس، روان درمانگر، متخصص زوج درمانی، مشاور ازدواج و خانواده با رویکرد شناختی و معنوی میباشند.
مقاطع لیسانس و فوق لیسانس خود را در رشته روانشناسی سپری کردند.

آدرس بهترین روانشناس تهران
آدرس بهترین روانشناس تهران

خصوصیات بهترین روانشناس تهران

خانواده درمانی علائم یک فرد را در بستر بزرگتر خانواده مشاهده می کند. بدون درک اینکه از گروه بزرگتر و تعامل های پیچیده و پویا که اتفاق می افتد و چگونگی شکل گیری این تعامل ها ، کمک به بیمار شناسایی شده آسان نخواهد بود (فرد مبتلا به “مشکلی” که همه افراد خانواده در آن نگران هستند) .

درست همانطور که یک بخش خاص در یک سازمان تجاری ممکن است به دلیل مشکلات در یک بخش دیگر رنج ببرد ، ممکن است فرد مبتلا به افسردگی در حال پاسخگویی به مسائل بزرگتر خانواده باشد. به عنوان مثال ، علائم یک نوجوان افسرده ممکن است مربوط به مشکلات زناشویی والدینش باشد. اما اگر یک درمانگر فقط نوجوان افسرده را دید ، ممکن است مشکلات بزرگتری در خانواده که ممکن است بخش مهمی از افسردگی آنها باشد ، در میان نباشد.

خانواده درمانی یک سبک روان درمانی است که در آن ممکن است شناختی ، رفتاری یا درمانی بین فردی به کار رود. با این حال ، بیشتر در درمان بین فردی استفاده می شود.

برخی از تکنیک های خاص خانواده درمانی عبارتند از:

ژنووگرام – ژنووگرام یک درخت خانوادگی است که توسط درمانگر ساخته می شود. این نگاه به روابط و وقایع گذشته و تأثیر اینها بر روی تکنیک عاطفی فعلی شخص است.
تفسیر سیستمیک – افسردگی را به عنوان علامتی از مشکل در خانواده بزرگتر مشاهده می کند.
به عنوان مثال ، بیلی ۱۶ ساله که در مدرسه دچار مشکل شده و شبها در خانه نمی ماند ، به عنوان تلاشهای ناخودآگاه برای شکوفایی ازدواج ناکام والدینش دیده می شود. در جلسات ذکر شده است که تنها زمانی که والدین وی با یکدیگر همکاری می کنند و به عنوان تیم همکاری می کنند ، وقتی که با مشکلات بیلی سر و کار دارند.

آموزش ارتباطات – الگوهای ارتباطی ناکارآمد در خانواده شناسایی و اصلاح می شوند. به مردم یاد داده می شود که چگونه گوش دهند ، سؤال کنند و به صورت غیر دفاعی پاسخ دهند.

چگونه بچه های بد را دوست داشته باشیم: با توجه مثبت بی قید و شرط
دکتر اندرو نف ، دکترا
آخرین بروزرسانی: ۱۸ نوامبر ۲۰۱۹
~ ۳ دقیقه خواندن
شما می توانید هر چیزی باشید که می خواهید باشید ، بدون توجه به آنچه دوست خواهیم داشت ، دوست خواهیم داشت ، والدین من می گویند. اما اگر نمرات بد بگیرم و برای خواهرم معنی داشته باشم چه می شود؟ اگر تنبل و کم عمق باشم چه می شد؟ فکر می کردم اگر ۱۰ سال داشتم مواد مخدر می فروختم یا شخصی را می کشیدم. اوه ، صداقت از نگاه بچه ها ، از نگاه من ، اظهارات مثبت بی قید و شرط قابل اعتماد نیست. چگونه آنها می توانند چیزی جز اندیشه های خالی باشند و مجموعه ای از انتظارات سفت و سخت را که کمتر دوست داشتنی هستند پنهان کنند؟

چند شب گذشته ، من پسر بچه ای در آغوش نشسته ام ، به آرامی در یک مهد کودک کم نور لرزاندم. آرنج سمت چپ من که سرش را خم کرده ، بازوی راست من را نگه دارد و کتابی به نام The Pout-Pout Fish دارد.

در این پرفروش پرفروش در نیویورک تایمز ، که به من سه نسخه اهدا شده است ، با افسردگی آشنا شده ایم. با توجه به ماهی های شیرین خیز ، سه چیز است که باید بدانید: او ناراضی است ، او روحیه را می کشد و هیچ کاری در رابطه با آن وجود ندارد.

مجموعه ای از آنتاگونیست های آبزی از آنجا عبور می کنند که به دلیل رفتارهای او ماهی های متلاطم را فریب می دهند و ننگ سلامت روان را تبلیغ می کنند که همیشه در این نوع اجتماعات رواج دارد. افسوس ، ماهی های شیرین قاطع همچنان قاطع هستند. رفتار ناخوشایند سرنوشت اوست.

یعنی تا وقتی که ماهی بوسه-بوسه همراه شود.

بدون هیچ حرفی برای گفتن ، بدون سخنرانی در مورد اخلاق ، بدون کمک به کلیشه های خودمختاری ، بدون هیچ ادعایی که باید تغییر دهید ، بوسه ای ارائه می دهد یک ژست ساده محبت ، یک اعتراف پذیرش ، و ماهی های شیرین و شیرین تغییر شکل داده شد – اکنون به صورت دستی عشق و محبت را در سراسر اجتماع خود از آشنایان موجودات دریایی داوری و غیر حساس گسترش می دهد.

این سخت به من ضربه می زند ، با بیان یک حقیقت عمیق در مورد چگونگی بیرون کشیدن مردم از افسردگی ، بنابراین فکر می کنم وقتی پسرم روی کتاب تمرکز می کند ، آن را از دست من بیرون می کشد و به سرعت گوشه ای را به گوش خود می اندازد.

کارل راجرز و بدون احترام مثبت مثبت
در دهه ۵۰ ، روانشناس کارل راجرز مفهوم توجه مثبت بی قید و شرط را در محافل دانشگاهی و روانشناختی رایج کرد. فرد راجرز ، با نام مستعار آقای راجرز ، که می توانست به دلیل سردرگمی با کارل راجرز مورد بخشش قرار بگیرد ، این جمله را در جمله ذوب قلب خود تجسم کرد: “لازم نیست کاری انجام دهید که مردم شما را دوست داشته باشند.”

این مفهوم ساده است ، مردم را مثبت ارزیابی کنید ، و به هیچ وجه شرط بندی خود را مشروط نکنید. این در مورد پذیرش مردم است با وجود تقصیر و عاشق بودن مردم ، مهم نیست که چه کسی شوند.

با احترام مثبت بی قید و شرط نگرش است. این می تواند در طیف وسیعی از تنظیمات و روابط اعمال شود. والدین به کودکان ، معلمان نسبت به دانش آموزان ، دانشمندان به سمت موضوعی که قارچ ها را خراب می کنند و از دیدگاه کارل راجر ، یک درمانگر نسبت به مراجعان خود هستند. تا سال ۲۰۱۰ ، مزایای سلامت روان از ترکیب مثبت مثبت بدون قید و شرط در درمان مشخص شد.

اما به نظر می رسد در قلب تمرین مثبت نظر بی قید و شرط به عنوان یک درمان ، یک تضاد ناراحت کننده وجود دارد. وقتی هدف شما تغییر دادن آنها است ، چگونه می توانید به طور انحصاری درباره چیزهای خوب فکر کنید؟ چگونه نمی توان اذعان روشنی از کاستی های شخص دیگر داشت؟

به گفته راجرز ، یک جواب ساده وجود دارد: فرد را از رفتار جدا کنید. مردم می توانند آب بکشند ، اما چیزی اساسی تر در درون آنها هنوز دوست دارد. هدف این است که بخاطر بسپاریم که تجلی مفرد از خودمان ، ما را به طور کلی مشخص نمی کند. برای روشن تر شدن ، هدف این نیست که فکر کنیم بچه ها یا همکاران یا مشتری های ما بی نقص هستند ، فقط این که آنها مردمی هستند ، و اینکه زیر سطح رفتار نادرست انسان قرار دارد که ناامید کننده به دنبال همان چیزهایی است که هر کسی دارد.

چالش دیگر با توجه مثبت وارد کردن آن به زندگی شخصی ما است. چگونه می توانیم از تله های عاطفی رقابت های خواهر و برادر ، بی توجهی والدین و فرزندان نافرمان فراتر برویم؟ وقتی سرنوشت ما کاملاً با رفتارهای شخص دیگری درگیر شده است ، چگونه می توانیم وقتی که آنها به ما خطا می کنند ، واقعاً همدلی داشته باشیم؟

یکی از حقیقت های دشواری که در زندگی خودم مجبور شدم در مورد بیماری روانی بپذیرم این است که افرادی که رنج می برند معمولاً نزدیک نیستند در قلب استیگما از سلامت روانی یک واقعیت ویرانگر است: افسردگی و اضطراب اغلب با خصومت یا مهار نارضایتی دلهره جفت می شوند. غالباً مواقعی که مردم به بیشترین کمک نیاز دارند ، همان مواقعی هستند که افراد از حداقل دسترسی برخوردار هستند. چگونه می توانیم در مواجهه با چنین ویترینول ، نگرش مثبتی نسبت به دوستان و خانواده خود داشته باشیم؟

به نظر من پاسخ باید متواضع باشد. قبل از اینکه بتوانیم با رنج شخصی که دوستش داریم همدلی کنیم ، لازم است بدانیم که دوست دارد خودمان را رنج دهیم. به عبارت ساده تر ، باید تشخیص دهیم که همه ما رنج می بریم. برای اینکه دیگران را با قید و شرط بی قید و شرط در نظر بگیریم ، باید تشخیص دهیم که وقتی صحبت از موارد مهم می شود ، بیشتر افراد هیچ سی ندارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *