خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

مشاوره تحصیلی آنلاین

مشاوره تحصیلی آنلاین   مشاوره تحصیلی آنلاین    مشاوره تحصیلی آنلاین

مشاوره تحصیلی آنلاین

جهت مشاوره تلفنی با خانم رضوان امیرنجات روانشناس خوب در تهران با شماره تلفن ۰۹۹۰۳۰۶۶۷۶۳ تماس بگیرید و مشاوره روانشناسی داشته باشید. همچنین از طریق واتساپ یا تلگرام نیز میتوانید از طریق همین شماره مشاوره آنلاین دریافت نمائید.

مشاوره تحصیلی آنلاین
مشاوره تحصیلی آنلاین

 

 

 

حافظه – قسمت دوم

در ادامه مبحث قبل در خصوص راههای بهبهود حافظه به موارد دیگری اشاره مینمایم .

۴- وزن سالم خود را حفظ کنید حفظ وزن سالم بدن برای سلامتی بسیار ضروری است و یکی از بهترین راهها برای نگه داشتن بدن و ذهن شما در شرایط برتر است. مطالعات متعددی چاقی را به عنوان یک عامل خطر برای کاهش شناختی تعیین کرده اند. جالب است بدانید ، چاق بودن در واقع می تواند باعث ایجاد تغییر در ژن های مرتبط با حافظه در مغز شود و بر حافظه تأثیر منفی بگذارد  چاقی همچنین می تواند به مقاومت به انسولین و التهاب منجر شود ، که هر دو می توانند بر مغز تأثیر منفی بگذارند چاقی همچنین با خطر بیشتر ابتلا به بیماری آلزایمر همراه است ، یک بیماری مترقی که باعث از بین رفتن حافظه و عملکرد شناختی می شود

۵٫ به اندازه کافی بخوابید کمبود خواب مناسب مدتی است که با کمبود حافظه همراه است. خواب نقش مهمی در ادغام حافظه بازی می کند ، فرایندی که در آن خاطرات کوتاه مدت تقویت می شوند و به خاطره های ماندگار تبدیل می شوند. تحقیقات نشان می دهد اگر خواب محروم باشید ، می توانید بر حافظه خود تأثیر منفی بگذارید.

۶٫ ذهن آگاهی را تمرین کنید ذهن آگاهی حالت روحی است که در آن شما بر وضعیت فعلی خود متمرکز می شوید و آگاهی از محیط و احساسات خود را حفظ می کنید. ذهنیت در مدیتیشن استفاده می شود ، اما این دو یکسان نیستند. مراقبه یک عمل رسمی است ، در حالی که ذهن آگاهی یک عادت ذهنی است که می توانید در هر شرایطی از آن استفاده کنید. مطالعات نشان داده اند که ذهن آگاهی در کاهش استرس و بهبود تمرکز و حافظه مؤثر است.

فایل بعدی را هم دنبال بفرمایید .


					
									

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.